من دومین فرزند و اولین دختر خانواده بودم به همین دلیل خیلی زود از دوران کودکی بسان تمامی دخترهای دیگر با مفهوم و مسولیت نظافت و آشپزی آشنا شدم به جز مادر، برجسته ترین آموزگارم خاله جانم بود که حتی ساعت 2 بعد از نیمه شب نیز دست از شستشو، گردگیری، مرتب کردن و چیدمان وسواس گونه بر نمی داشت دوران کودکی، نوجوانی و جوانی من بر همین منوال گذشت تا در امر نظافت، پخت و پز و چیدمان موفق به اخذ دیپلم و دریافت لقب کوزت شدم که البته از مرزهای خانواده پدری و مادری فراتر نرفت. دیروز هنگام گردگیری منزل در خاطرات خود غوطه ور شدم راستش را بخواهید نمی دانم چرا اما مدتی است به دنبال استعداد های گمشده ام می گردم استعدادی که بتواند در زندگی بشر تاثیر گذار باشد که ناگهان خود را در تلاش بسیار برای پاک کردن لک سیاه روی وایت برد یافتم و نجوایی اسرارآمیز گفت: من نظافت چی هستم. اگر دقیق تر بخواهم موضوع را با شما در میان بگذارم باید بگویم از انجا که هیچ چیز تصادف نیست هر آنچه بر من و البته بیشتر بانوان تحمیل شده جز فرایند طبیعی رشد اندیشه مان بوده است هر شرایط به ظاهر دشوار در پس خود پر از نکات ارزشمند برای یادگیری، تغییر و آماده سازی برای ورود به فاز یا مدار جدید زندگی است انسان باهوش و توانمند کسی است که در بدترین شرایط فرصت رشد را ببیند شاید نظافتچی بودن استعداد مضحکی به نظر برسد اما در پس این مهارت نکته های ارزشمند بسیار وجود دارد البته در این زمینه من فکر میکنم بیشتر بانوان مستعد دریافت آن هستند. 

رعایت بهداشت فردی به خصوص بهداشت روانی در نیم قرن گذشته بسیار بحث برانگیز بوده است به دلیل اهمیت موضوع از سال 1992 دهم اکتبر به عنوان روز جهانی بهداشت روانی نام گذاری شده است که در برگیرنده تحقیقات، همایش ها و سمینارهای بسیار در این زمینه است تا یادآور مهمترین وظیفه و مسولیت انسان در قبال خودش و سیاره اش باشد به همان اندازه که نظافت منزل شخصی مهم است رعایت بهداشت روانی نیز اجتناب ناپذیر است عدم توجه به بهداشت روانی، خانواده ها، شرکت ها، جوامع و کشورها را دچار خسارت و متحمل هزینه های سنگین ساخته است اگر با دقت سبک زندگی خود را نسبت به نسل پیشین بررسی کنیم متوجه می شویم که دیگر  از آن شور و هیاهویی خانه تکانی پیش از نوروز خبری نیست زیرا تغییر نگرش باعث تغییر سبک زندگی مردمان شده است و نیاز به نظافت روزانه به جای خانه تکانی سالانه بیشتر احساس می شود به همین ترتیب ذهن انسان نیز نیازمند پاکسازی روزانه است که در این زمینه نیز باید همانگونه که در در تمیز کردن خانه از ابزار مناسب و با کیفیت استفاده می کنید در پاکسازی ذهن نیز از ابزار مناسب استفاده کنید حتما شنیده اید که می گویند استفاده از سفید کننده یا آب ژاول (وایتکس) باعث حساس شدن و مستعد شدن جذب آلودگی بیشتر می شود بنابراین لطفا برای پاکسازی ذهن نیز با همین دقت و حساسایت رفتار کنید زیرا همه چیز به انتخاب شما وابسته است اما چه کسی می تواند به جرات بگوید انتخاب من عالی و بدون نقص است ولی هر گاه این انتخاب انتخاب طبیعی باشد می توان به صورت صد درصد به آن اعتماد کرد ما باید به طبیعت و قوانین آن اعتماد کنیم چون تنها چیزی است که به دست بشر نوشته نشده است بنابراین خطایی در آن راه ندارد دوستان، خورشید همیشه طلوع می کند نه به خواست من و شما، بلکه به خواست خداوند درخت نمی کوشد رشد کند بلکه فقط رشد می کند درخت در تولید اکسیژن با هیچ چیز و هیچ کس رقابت نمی کند آنها فقط مسیر کمال درون خود را زندگی می کنند بنابراین بهترین راهکار پاکسازی ذهن مراقبه (مدیتیشن)، قرار گرفتن در طبیعت، هماهنگی و درک هستی است نه استفاده از دارو و یا N جلسه مشاوره بی نتیجه و پر هزینه با تضمین بازگشت بیماری روانی. ما نیازمند پاکسازی فردی و جمعی هستیم هیچ چیز سالم و درست نمی شود مگر تک تک ما مسولیت پذیر باشیم و درون خویش را پاک کنیم ذهن ما پر از ویروس است ویروسی به مراتب خطرناک تر از ویروس کرونا اگر بر کرونا هم غلبه کنیم ویروس دیگری را به جان مان خواهند انداخت و باز هم این همان کاسه آش است که دسته جمعی زحمت پختش را کشیده ایم و اکنون ما را می بلعند .

بهداشت ,پاکسازی ,زندگی ,همین ,روانی ,نظافت ,بهداشت روانی ,ابزار مناسب ,نیازمند پاکسازی ,خانه تکانی ,بیشتر بانوان منبع

مشخصات

تبلیغات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

answering unanswered questions هر چی که بخوای سیر تا پیاز سئو دیجی روید رول گردن سه لاور بافت Mlle Liaison Sawert